W Dniu Kobiet to kobiety są najważniejsze! W tej sprawie zgodziliśmy się od razu z Muzeum Niepodległości i Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r. – a dalej poszło już łatwo…
Zapraszamy 8 marca o 17 do Radzymina – w siedzibie Muzeum przy alei Jana Pawła II 64 o godzinie 17:00 będzie można obejrzeć fragment kolekcji Łukasza Rygało, który zbiera fotograficzne portrety kobiet z lat 1860-1920, posłuchać wykładu historyczki sztuki Jolanty Boguszewskiej „Między ornamentem a geometrią. Wizerunek kobiety w sztuce secesji i art deco” oraz przyjrzeć się nieco bliżej szczegółom ubiorów z tego okresu dzięki rekonstruktorkom historycznym.



